תנו לנו לחזור אליכם! מלאו פרטים או חייגו: 052-575-6619

  חייגו: 052-575-6619

  החלפת צנרת ביוב

  עבודת ביוב ביתית או חיצונית מתבצעת בחלקה המכריע מתחת לפני האדמה. כמו-כן, מורכבת העבודה ממספר שלבים גדול יחסית.

  מסיבות אלה, חשוב שכבר בשלב התכנון, יהיה בידי מבצעי העבודה מידע רב ככל האפשר לגבי השטח. מידע נכון מאפשר תכנון טוב יותר, החלפת צנרת או תיקון צנרת ביוב ללא הרס עם פחות בעיות לא צפויות בזמן העבודה.

  פנה אלינו עכשיו לייעוץ מקצועי ללא עלות!

  הצינור דולף? הביוב גולש?

  אל תיבהל! לזאב צלצל! 052-575-6619

  או שלח לנו את הפרטים שלך ואנחנו נחזור אליך

   גלול מטה גלול מטה

   התקנת צנרת ביוב: שלב ראשון – בדיקת השטח

   בדיקת שיפוע הקרקע

   קווי ביוב בדרך כלל נמצאים בשיפוע מקסימלי של 10%. לעיתים, תנאי הקרקע מחייבים שיפוע גדול יותר, המחייב ביצוע מפלים לאורך קו הביוב. מומלץ, אפוא, שכבר בשלב בדיקת השטח, יאותרו ויילקחו בחשבון שיפועים החורגים מהנהוג. ידיעה של השיפוע חשובה לתכנון העבודה עצמה, ומניעה של סכנות כגון התדרדרות ונפילה משיפועים תלולים שלא נלקחו בחשבון.

   סוג הקרקע

   ידיעה של סוג הקרקע בעבודות ביוב חשובה מכמה סיבות: ראשית, מערכת ביוב עוברת בתוך שוחות החפורות בקרקע. עומק השוחה תלוי בסוג האדמה, לכן חשוב לדעת אותו. כמו-כן, הכלים לעבודות העפר הנדרשות צריכים להתאים לקרקע. שימוש בציוד לא מתאים עלול להביא להתדרדרותו במורד, או שקיעתו, דבר העלול לסכן הן את העובדים במקום, והן ציוד ומערכות קיימות.

   החלפת קווי ביוב

   עבודה על מערכת ביוב מורכבת משלבים רבים. על-מנת שתתבצע בהצלחה, יש צורך בתכנון מדויק של כל שלב, הן למען ביצוע נכון של אותו שלב, והן למען ביצוע יעיל בשלבים שאחריו.
   בעיקרון, רשת קווי ביוב פועלת על-ידי זרימה גרביטציונית. המערכת פועלת בצורת עץ, שנקרא אזור ביוב.
   ה"שורש" הוא מקום נמוך ביישוב אליו זורמים השפכים המגיעים מקווי ביוב עירוניים, שאליהם מגיעים שפכים ממערכות אינסטלציה ביתיות.

   ניקוז תעלות ביוב

   בדרך כלל, לא נהוג לבצע עבודות ביוב בזמן גשמים. אם אין ברירה, או כאשר החפירות סמוכות למי תהום, יש להקים סוללות מגן, או לחפור תעלות ניקוז מצדי החפירה. אם אפשר מומלץ גם לבצע שאיבה של המים. תעלות וחפירות שמתמלאות מים עשויות לגרום לשקיעה של צינורות, או להסתמות התעלה, שעלולה לגרום לחלחול מים לקרקע.

   החלפת צינור ביוב ראשי – הנחת צנרת ביוב חדשה

   כבר בשלב התכנון יש לבחור באילו צינורות להשתמש, כתלות בסוג העבודה ותנאי השטח. לכל סוג יש תקנים, אותם על מבצע העבודה להעביר לעובדים. חלה חובה להקפיד גם על כיסוי הצינורות, בדרך כלל על-ידי הרכבה.
   במידה שיש, או ייסלל כביש מעל לחפירה, צריך לדעת את אופי התשתית שלו, על-מנת לדעת את רמת הידוק הקרקע הדרושה כדי למנוע שקיעה.
   שקיעה של כביש עלולה להיגרם גם מכיסי אוויר הנוצרים בין הצינור לחול, ויש לדאוג למנוע את היווצרותם.

   פרויקט מצולם

   תיקון צינור מים לכיבוי אש בבניין