תנו לנו לחזור אליכם! מלאו פרטים או חייגו: 052-575-6619

  חייגו: 052-575-6619

  הדגשים לשיפוץ האמבטיה והשרותים בצורה נכונה

  הבית הוא מקדשו של האדם וכולנו היינו רוצים שביתנו יהיה יפה יותר, מיוחד יותר וכמה שיותר מרשים שיפוצים ביתיים מהווים שלב עיקרי בהפיכה השלמה של הבית למקום בלתי נפרד מלבבם של כל אחד ואחת.

  עיצוב הבית ע"י שיפוץ מביא לחוויה חדשנית של חיים בתוך הבית עבור כל דייריו.

  פנה אלינו עכשיו במייל: hamaayan80@gmail.com

  הצינור דולף? הביוב גולש?

  אל תיבהל! לזאב צלצל! 052-575-6619

  או שלח לנו את הפרטים שלך ואנחנו נחזור אליך

   גלול מטה גלול מטה

   השיפוץ נעשה בדירה שזה עתה נקנתה או על מנת לחדש ולשפר את מראהו של הבית הקיים. שיפוץ הבית נעשה לאחר גיבוש ההחלטות בנוגע למקום הספציפי בבית בו יעשה השיפוץ ובנוגע לצורה ולאופי של תוצר הבנייה המתוכנן.

   ובכן, החלטתם שברצונכם לבצע שיפוצים בביתכם? הזמן הגיע.

   שיפוץ חדר אמבטיה – שלבים עיקריים בתהליך:

   1. פירוק ופינוי הריצוף והקירוי הקיימים.
   2. הוצאת החול שמכסה את הצנרת.
   3. אינסטלציה: החלפה של הצנרת הקיימת.
   4. צנרת הדלוחין (ביוב): שיקום או החלפה.
   5. הוספת שינוי נקודות חשמל (במידת הצורך) שלב זה מתבצע במקביל לאינסטלציה.
   6. מיקום והתקנת אמבטיה.
   7. מילוי חול ים.
   8. ריצוף הרצפה וחיפוי הקירות בקרמיקה.
   9. התקנת הכיור, הברזים והאסלה.
   10. צביעת הקירות.
   11. מקלחת ראשונה…

   אינסטלציה וצנרת

   שלב האינסטלציה הוא השלב החשוב ביותר בתהליך שיפוץ חדר אמבטיה. עבודת אינסטלציה טובה תחזיק מעמד 20 שנה ואף יותר. טיפול לא מקצועי במערכת האינסטלציה ייצור בעיות חמורות בהמשך והזמנת בעל מקצוע לצורך איתור נזילות.

   בכל חדר אמבטיה יש תשתית צנרת ואינסטלטציה, מומלץ להחליף את הצנרת כאשר עושים שיפוץ, היות ובכל מקרה אנו מרימים את הריצוף. התשתית כוללת צנרת המוליכה את המים הקרים, צנרת המוליכה את המים החמים ותשתית ביוב (קולחין), המוליכה את המים המלוכלכים לביוב. שיפוצניק אמין לא יוותר על החלפה של התשתית הישנה – כדי למנוע דליפות ופיצוצים בעתיד. שיפוצניק חאפר, לעומת זאת, לא יחליף את תשתית האינסטלטציה אלא יקלף את הריצוף הקיים ויחליפו בחדש בלבד.

   סוגי צינורות

   צנרת מומלצת היא צנרת S.P, הכוללת שלוש שכבות בידוד ועשויה מפלסטיק עם מעטפת פנימית של אלומיניום ומותאמת להולכה של מים חמים.

   סוג נוסף של צנרת הוא פקסגול. זהו צינור מושחל – צינור שנכנס לשרוול, בעל יתרון פרקטי: במקרה של פיצוץ ניתן להוציא את הצינור הקרוע ולהשחיל במהירות צינור חדש. שיפוצניק אמין ומקצועי לא ינצל את חוסר הבנתכם בסוגי הצנרת וישים, אף מבלי שתבקשו, צנרת איכותית בעלת תו תקן. שיפוצניק חאפר עלול לעשות שימוש בצנרת זולה ולא תקנית אשר תגרום לפיצוצים ונזילות בעתיד.

   מומלץ להביט בצנרת ולראות שאכן יש מוטבע עליה חותמת של תו תקן. צנרת ללא תו תקן אינה עמידה ללחץ או לחום של המים ולכן היא עלולה להתפוצץ. שיפוצניק חאפר עלול להתקין לכם צנרת בעלת תו תקן למים קרים בלבד ולעשות באותה צנרת שימוש גם עבור המים החמים.

   לאחר החלפת הצנרת יש לבצע בדיקה של הצנרת החדשה בלחץ מים. מטרת הבדיקה היא לוודא שהצנרת עומדת בהולכה של המים ולא נוצרים פיצוצים או נזילות. למרות שמדובר בבדיקה חיונית, שיפוצניקים לא מקצועיים ימנעו מלבצע אותה, דבר שעלול לגרום לכם בעתיד נזקים וכאב ראש.

   איטום הרצפה

   כשדנים על שיפוץ חדר אמבטיה חשוב להתעקש על איטום הרצפה! איטום הריצפה מונע נזילות לדירה שמתחת – דבר חשוב ביותר אם אינכם רוצים שהמקלחת של הערב תופרע על-ידי דפיקות השכנים מלמטה בדלת שלכם…

   מומלץ, אם כי לא מחייב, לאטום גם את הקיר עליו נשענת האמבטיה כדי למנוע מעבר של המים לצדו השני של הקיר

   ריצוף וחיפוי הקירות

   הריצוף וחיפוי הקירות בחדר האמבטיה כוללים את הדבקת האריחים החדשים ואת איטום המרווחים בין האריחים (רובה).

   כדאי להיזהר משיפוצניק שלא מקפיד על יישור קוים בקרמיקה או שאינו מקפיד על איטום כהלכה של המרווחים בין האריחים. שיפוצניק מקצועי ישמור על רווח תקני בין המרצפות – 3 מילימטר לכל היותר ויקדיש תשומת לב לדוגמא או קישוט באריחים. ודאי לא תשמחו לגלות שהאריחים המעוטרים שבחרתם בהזמנה מיוחדת לא הודבקו במקום המתאים…

   יש להקפיד שהקיר יהיה ישר לפני שמדביקים עליו את האריחים ולטייח בקעים במידת הצורך. שיפוצניק חאפר ימנע מביצוע עבודת טיח יסודית בכל המקומות אלא ידביק ישירות את האריחים.

   כמה עולה שיפוץ חדר אמבטיה – טווח מחירים

   מחיר שיפוץ חדר אמבטיה סטנדרטי יסודי נע בין 9,000-16,000 ₪, כאשר מחיר זה כולל את צנרת המים החמים, צנרת הדלוחין, החול, המלט וכמובן את העבודה. המחיר אינו כולל את אביזרי האמבטיה, אותם רוכשים בנפרד.

   מה משפיע על מחיר שיפוץ חדר אמבטיה?

   1. בראש ובראשונה – גודל חדר האמבטיה.
   2. מס' נקודות האינסטלציה.
   3. ריצוף באריחים קטנים מהגודל הסטנדרטי עשוי להעלות את מחיר השיפוץ, מאחר ואריחים קטנים דורשים עבודת ריצוף מדויקת ויסודית יותר.
   4. סוגים מסוימים של פסיפס או שילוב זכוכית דורשים תוספת טיח ועבודה עדינה ומורכבת יותר ולכן עלולים לייקר את השיפוץ.
   5. כאשר שיפוץ חדר אמבטיה מתבצע בבניין רב קומות – ללא מעלית, בקומה גבוהה, ישנה תוספת מחיר לעלות השיפוץ. התוספת נובעת מכך שהבאת הציוד לדירה ופינוי הפסולת ממנה כרוכים במאמץ רב יותר.
   6. סוג הצנרת משפיע גם כן על מחיר השיפוץ. מחיר הצנרת משתנה לפי אורך הצינור והתוצרת. צנרת SP, לדוגמא, יקרה עד פי 3 מצנרות פשוטות אחרות, אך מבטיחה ראש שקט. בייחוד בנוגע לצנרת חשוב להביא בחשבון את האיכות ולזכור כי לעיתים על מוצר זול משלמים ביוקר.
   7. מחיר השיפוץ נמדד בדרך כלל לפי מטר מרובע, עקב כך תיתכן הוזלה במחיר כאשר מבצעים שיפוץ חדר אמבטיה כחלק משיפוץ כללי. לכן כדאי לשקול לכלול את שיפוץ חדר האמבטיה בשיפוץ פנים, במידה ותכננתם לבצע שיפוץ שכזה.
   8. מספר נקודות החשמל והתאורה: כל הוספה של נקודת חשמל בחדר האמבטיה-בין אם מדובר במתג אור,שקע מוגן למכונת הגילוח או למחמם מגבות, כרוכה בתוספת תשלום.
   9. התקנה של אסלה תלויה -ניאגרה סמויה, מייקרת את השיפוץ מאחר ומדובר בעבודה מורכבת יותר, אך נחשבת לפתרון אסתטי ואופנתי.