תנו לנו לחזור אליכם! מלאו פרטים או חייגו: 052-575-6619

  חייגו: 052-575-6619

  התקנה ותיקון דודי שמש

  דוד שמש הינו מתקן המשמש לחימום מים, לרחצה ושימושים נוספים, המבוסס על קולטי שמש ההופכים אנרגיית שמש לאנרגיית חום.

  דוד שמש או דוד חשמלי הוא מיכל האוגר את המים החמים. דוד השמש בנוי מדוד פנימי, בידוד פוליאוריטאן ומעטפת חיצונית.

  אצל יצרנים טובים עובי הדוד הפנימי מתחיל מ 3 מ"מ ומעלה. אצל יצרנים גדולים יצור דודי השמש נעשה בצורה אוטומאטית ללא מגע יד אדם עם רובוטי הלחמה בניגוד ליצרנים קטנים אצלם הערגול והריתוך נעשה ידנית.

  פנה אלינו עכשיו לייעוץ מקצועי ללא עלות!

  יש נזילה? הדוד לא מחמם?

  אל תיבהל! לזאב צלצל! 052-575-6619

  או שלח לנו את הפרטים שלך ואנחנו נחזור אליך

   גלול מטה גלול מטה

   מרכיבי הדוד

   הדוד מורכב משני חלקים עיקריים – מיכל המים, וקולטי השמש. המיכל הוא בדרך כלל בצורה גלילית מאורכת, המיכל עשוי בדרך כלל ברזל אשר עמיד בפני לחץ מים שסביבו גליל פח מגולוון כאשר ביניהם קיים חומר בידוד טרמי (כיום בדרך כלל פוליאתילן מוקצף ובעבר בדרך כלל צמר סלעים). קולט שמש הוא תיבה מלבנית, שעשויה רובה ממתכת, פרט לדופן אחת מזכוכית או מפלסטיק שקוף. בתוך קולט השמש עובר צינור מים מפותל על רקע הצבוע בצבע שחור.

   לכל דוד יש גוף חימום בד"כ בהספק של 2500W, אנודת מגנזיום להגנה קטודית, ותרמוסטט אשר מגביל את טמפרטורת החמום בחשמל. דודים מיוצרים בנפחים של מ 30 ליטר ועד ל 200 ליטר.

   משך האחריות. ברכישת דוד שמש על היצרן להתחייב למינימום של 5 שנות אחריות. ברכישת דוד חשמלי המותקן בתוך הבית על היצרן להעניק לפחות 3 שנות אחריות.

   הקולט מותקן בדרך כלל על גג הבית, או במקום אחר החשוף לשמש. הקולט מופנה דרומה, לשם חשיפה מרבית לקרני השמש.

   איזה דוד שמש מתאים למשפחה

   מס' המשתמשים נפח דוד חשמלי נפח מערכת שמש
   אדם בודד 60 ליטר 80 ליטר
   2 משתמשים 80 ליטר 120 ליטר
   3-5 משתמשים 120 ליטר
   6-8 משתמשים 150 ליטר 150 ליטר
   9 משתמשים ומעלה 200 ליטר 200 ליטר

   אביזרים למערכות סולריות

   בכל דוד חובה שיהיה מותקן שסתום אל-חוזר שאינו מאפשר את בריחת המים מהדוד במקרה של הפסקת מים ושסתום ביטחון אשר נועד לשחרר לחץ במקרה של לחץ יתר.

   כללים לחיבור צנרת למערכת מים חים

   • חיבור הקולט לדוד יעשה ע"י צנרת מתכת בלבד, על פי התקן הישראלי 579 חל איסור לחבר בקטע זה צינור פלסטי מכל סוג שהוא!
   • החיבור ביציאה מהדוד החשמלי יעשה באמצעות צינור מתכת באורך 50 ס"מ שאליו יחובר צינור הפלסטיק. על פי התקן הישראלי, חל איסור מפורש לחבר צינור פלסטיק ישירות לדוד החשמל ללא קטע צינור מתכת.
   • במערכת תרמו סיפוני או המערכת מאולצת יש להתקין, על פי דרישות תקן ישראלי 5463, מערבל תרמי לפני הצנרת הפלסטית, הוראה זו מתייחסת לכל סוג הצינורות!

   הקפדה על אופי החיבורים המוזכרים לעיל, יישומם בשטח והצמדות להוראות התקינה ימנו מראש תקלות וכשלים במערכת המים החמים.

   השירות שלנו

   אצלנו לעולם לא מתפשרים על איכות העבודה, על החסכנות במים ועל הבטיחות! אנו יודעים ששביעות רצונם של לקוחותינו נובעת מהתקנה יעילה, בטיחותית, תקנית ומוקפדת, שמבטיחה את תפקודו התקין של דוד השמש או החשמל שלכם לאורך זמן.

   הרבה לקוחות שואלים אותנו על התקנת דוד חשמל מחיר וכדאיות, וחשוב לנו להדגיש שמבחינת עלויות, תמיד עדיפה התקנה של דגם חדיש וחסכוני על פני תיקון דוד חשמל מיושן ומסורבל.

   אנו מבינים שעמידה מוקפדת בתקנים חיונית לבטיחותכם, מונעת נזילות ורטיבות, הצטברות אבנית ותקלות עתידיות, וגם חשובה לצורך בדרישות לקבלת טופס ארבע למבנה. לכן, בעת התקנת הדוד שלכם נקפיד על עמידה בתקני היצרן ומכון התקנים, ועל בדיקה יסודית של מערך האינסטלציה בביתכם, שיבטיחו את התוצאה המיטבית.

   סוגי דודים, מרכיבי הדוד ושיטות התקנה

   מרבית הדודים הנפוצים בארץ, מספקים את השילוב בין דוד שמש סולארי לבין חימום חשמלי של המים בימים מעוננים או חורפיים.

   אנו עובדים עם כל היצרנים המובילים בתחום, והמתקינים המקצועיים והמנוסים שלנו עוברים באופן שוטף הכשרות והשתלמויות הרלוונטיים לדגמי הדודים השונים.

   צוות האינסטלטורים המקצועיים שלנו יבצע עבורכם התקנת דוד חשמל או מים מכל דגם ויצרן, תוך הקפדה מלאה על בטיחות, תקניות ועל כל הפרטים הקטנים שחיוניים לשימוש יעיל ונוח לאורך זמן.